x تبلیغات
خبر

مقایسه جوملا، دروپال و وردپرس

 

جوملا، دروپال و وردپرس سه نمونه از بهترین سیستم های مدیریت محتوا به حساب می آیند که هر کدام از آن ها توانسته اند امکانات و ویژگی های مختلفی را به خود اختصاص دهند. حالا سوالی که برای کاربران به وجود می آید این بوده که برای راه اندازی یک سایت کدام گزینه مناسب تر است. در ادامه به مقایسه جوملا، دروپال و وردپرس خواهیم پرداخت تا راحت تر بتوانید برای انتخاب تصمیم گیری کنید. همراه ما باشید.

بین جوملا، دروپال و وردپرس چه نقاط اشتراکی وجود دارند؟

بین سه سیستم مدیریت محتوا، نقاط اشتراکی وجود دارند که در ادامه آن ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

·       هر سه سیستم ذکر شده به صورت اوپن سورس طراحی شده اند و رایگان هستند.

·       در هر سه آن ها این امکان وجود دارد که دستورالعمل ها را به زبان فارسی ترجمه کرد.

·       در این سیستم افزونه هایی به کار گرفته شده اند که از این قابلیت برخوردار هستند تا سئوی یک سایت را بالا ببرند.

·       زبان برنامه نویسی هر سه مورد php است.

·       هر سه سیستم برای اینکه دیتابیس ها را مدیریت کنند از mysql استفاده می کنند.

·       هر سه مورد قالب های مختلفی را به خود اختصاص داده اند که برای طراحی سایت مورد استفاده قرار می گیرند؛ علاوه بر این با کمک افزونه ها کاربران می توانند از امکانات متعددی بهره ببرند.

امنیت سیستم کدام بهتر است؟

همانطور که می دانید مبحث امنیتی بسیار پراهمیت است. اگر بخواهیم به طور کلی هر سه cms را مورد مقایسه قرار دهیم، می توانیم اینطور بیان کنیم که هر سه مورد از امنیت نسبتا بالایی برخوردار هستند. همچنین اگر خود شما نیز امنیت را رعایت کنید، هر سه سیستم غیر قابل نفوذ خواهند بود. همچنین به روزرسانی های متعددی برای هر سه سیستم ارائه می شوند که همین موضوع امنیت را روز به روز افزایش می دهند. به همین علت نمی توانیم یکی را بر دیگری ارجح بدانیم.

مقایسه بومی سازی در جوملا، دروپال و وردپرس

در وردپرس فرایند فارسی سازی به خوبی انجام شده و نیازهای شما را به راحتی برآورده خواهند کرد. همچنین قالب های فارسی بسیار زیادی وجود دارند که کاربران می توانند از آن ها بهره زیادی را ببرند. جوملا نیز تمامی امکانات فارسی و راست چین هستند. دروپال نیز به خوبی فارسی سازی شده است. این رقابت نیز برنده ندارد؛ چرا که استفاده از هر سه سیستم برای شما کاملا راحت خواهد بود.

سئو و بهینه سازی سایت

همانطور که می دانید سئو برای بهینه سازی یک سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. هر کدام از این سیستم ها افزونه هایی دارند که می توانند به سایت شما کمک کنند سئوی بهتری داشته باشند و نتایج بهتری را نیز در گوگل کسب کنند. ولی به طور کلی گوگل نسبت به سایت هایی که با وردپرس طراحی شده اند، توجه بیشتری را دارد. پس می توانیم بگوییم که از این نظر وردپرس برتری بیشتری دارد.

پشتیبانی

یکی دیگر از موارد مهم در رابطه با مقایسه جوملا، دروپال و وردپرس پشتیبانی است. وردپرس بهترین پشتیبانی ها را در اختیار کاربران قرار می دهد. جوملا نیز از انجمن های آنلاین تشکیل شده است و به کاربران کمک می کند. ولی اگر اولین بار است که یک سایت را راه اندازی می کنید، وردپرس گزینه بهتری است؛ چرا که امکانات بیشتری را دارد. دروپال نیز از پشتیبانی خوبی برخوردار است ولی به اندازه جوملا و وردپرس قدرتمند نیست .

https://intitr.net/1400/05/19/%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%87%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d8%ac%d9%88%d9%85%d9%84%d8%a7/

جمع بندی

در این مطلب به مقایسه جوملا، دروپال و وردپرس پرداختیم. هر چه گزینه در بین بهترین سیستم های مدیریت محتوا جای می گیرند که می توانند امکانات متعددی را برای سایت شما به همراه داشته باشند. به طور کلی این سیستم بسیار شبیه به هم هستند فقط در برخی گزینه ها نسبت به یک دیگر برتری های بسیار جزئی دارند ولی با این وجود با انتخاب هر کدام از آن ها می توانید سایتتان را در بهترین شکل راه اندازی کنید.

 

 

تهران در صورت تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام چه واکنشی نشان می‌دهد؟

 

در شرایطی که خروجی نشست شورای حکام، قطعنامه‌ای به قول وزیر خارجه کشورمان تخریبی باشد، اروپا و آمریکا باید منتظر واکنش تندی از سوی ایران باشند.

 

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوشنبه ۱۱ اسفند با حضور ۳۵ کشور عضو این شورا در حالی آغاز به کار کرد که موضوع ایران و برجام در کانون توجه این نشست قرار دارد. این جلسه که ۵ روزه است به صورت مجازی و به اصطلاح پشت در‌های بسته برگزار می‌شود؛ برخی از رسانه‌های غربی خبر داده‌اند آمریکا درصدد است قطعنامه‌ای ضدایرانی در نشست پیش روی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران ارائه کند.

به گفته رسانه ها دیپلمات‌های آمریکایی پنجشنبه گذشته پیش نویس قطعنامه‌ای را توزیع کردند که اعتراض آمریکا علیه تصمیم ایران برای توقف اقدامات داوطلبانه تحت برجام را تشریح می‌کند و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کند.

در صورت تصویب قطعنامه ضد ایرانی، پاسخ ما چه خواهد بود؟

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی دهم اسفند در حاشیه نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در صورتی که شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی نسبت به اقدام ایران مبنی بر توقف پروتکل الحاقی قطعنامه‌ای را علیه کشورمان صادر کنند، ایران واکنش مناسبی را خواهد داشت و در این راستا نامه‌ای هم ارسال شده است.

تهران در صورت تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام چه واکنشی نشان می‌دهد؟

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان هم در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: اروپایی‌ها حرکت غلطی را با حمایت از آمریکا در شورای حکام شروع کرده‌اند، فکر می‌کنیم این حرکت باعث بهم ریخته شدن شرایط خواهد شد. بهم ریختگی شرایط کنونی را از طریق سفیر ایران در وین به همه اعضای شورای حکام شرایط توضیح داده‌ایم، امیدواریم عقل غلبه کند و اگر چنین نشود راهکار‌هایی داریم.

کارشناسان معتقدند که اگر به قول آقای ظریف عقل غلبه نکند و در نشست شورای حکام قطعنامه ضد ایرانی تصویب شود، حداقل ترین کاری که ایران بر اساس موضع گیری های مسئولان کشورمان می کند، لغو توافق دوجانبه فنی ای است که ۲۱ فوریه بین ایران و آژانس منعقد شد.

حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به واکنش ایران نسبت به قطعنامه احتمالی شورای حکام علیه ایران، گفت: ایران ابزار‌هایی دارد؛ خروج کامل از پروتکل الحاقی، مسئله قطع دوربین‌های مدار بسته که در تاسیسات هسته‌ای ایران قرار دارد، منع بازرسان آژانس در تفتیش دوره‌ای از تاسیسات هسته‌ای و قطع کلیه ارتباطات ایران و آژانس. ایران این حق را دارد که تدابیر لازم را برای مقابله با زیاده خواهی و باج خواهی آمریکا و آژانس اتخاذ کند.

چرا گروسی علی رغم توافق با ایران درصدد تصویب قطعنامه ضد ماست؟

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دوشنبه در وین در نخستین روز از نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت: کار بازرسی باید حفظ شود و نباید از آن به عنوان ابزار چانه‌زنی در مذاکرات دیپلماتیک درباره توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران استفاده شود. به تهران اعلام کردیم توقف یا محدود کردن دسترسی به سایت‌های هسته‌ای تاثیر منفی بر کار آژانس خواهد داشت و ایران ملزم به اجرای بند مربوط پروتکل الحاقی است. هر اقدامی که انجام خواهیم داد باید مبتنی بر عملیات بازرسی از تاسیسات هسته‌ای ایران باشد.

تهران در صورت تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام چه واکنشی نشان می‌دهد؟

گروسی همچنین تصریح کرد: به تحقیق درباره سطح غنی سازی اورانیوم در ایران ادامه خواهیم داد. توافقنامه‌ای که با ایران امضا کردیم، توافق دوجانبه فنی و موقت به مدت ۹۰ روز است. تدابیر شفافیت مربوط به توافقنامه هسته‌ای ایران به علت توقف اجرای پروتکل الحاقی، دیگر وجود ندارد.

هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر اینکه  آژانس بازی تکراری و کثیفی را آغاز کرده است، با اینکه در جریان سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای به تهران یک سری توافقاتی در خصوص ادامه همکاری ایران با آژانس به عمل آمد. ایران طی این سفر یک مهلت ۳ ماهه در رابطه با یافتن یک راه حل میانه برای ادامه همکاری ایران با کشور‌های اروپایی و آژانس داد، اما آژانس بدون توجه به شرایط منطقه، خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های سنگین علیه ایران، درصدد تصویب قطعنامه‌ای ضد ایرانی است.

هانی زاده با بیان اینکه شورای حکام احتمالا در روز جمعه ۱۵ اسفند قطعنامه صادر خواهد کرد، گفت: ولی به هر حال این بازی ادامه خواهد یافت و ممکن است آژانس درخواست کند که شورای حکام قطعنامه‌ای صادر کند و بار دیگر برای قرار دادن ایران تحت بند ۷ منشور سازمان ملل متحد به شورای امنیت ارسال شود. این یک بازی خطرناکی است که گروسی تحت فشار لابی صهیونیستی و آمریکا آغاز کرده است و اگر این اتفاق رخ دهد، قطعا آخرین روزنه همکاری ایران با آژانس و کشور‌های تضمین کننده برجام بسته خواهد شد.

تهران در صورت تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام چه واکنشی نشان می‌دهد؟

این کارشناس مسئل بین المللی تاکید کرد: آژانس وظیفه راستی آزمایی دارد نه صدور قطعنامه علیه ایران. آمریکا به شدت به دنبال صدور قطعنامه‌ای ضد ایرانی است تا کشورمان را تحت فشار قرار دهد و پای میز کذاکره جدیدی بکشاند و تحریم‌ها را همچنان باقی بگذارد. باید منتظر ماند و دید شورای حکام تا روز جمعه چه تصمیمی می‌گیرد.

اروپا و همان داستان تکراری بهانه و بی عملی

ژان ایو لودریان اعلام کرد سه کشور اروپایی قصد دارند قطعنامه‌ای علیه ایران به آژانس بین‌الملی انرژی اتمی ارائه کنند. لودریان با ابراز مخالفت با تصمیم ایران برای توقف مجوز ورد بازرسان آژانس از سایت‌های هسته‌ای، اعلام کرد: قطعنامه‌ای برای مخالفت با این تصمیم ارائه خواهیم کرد.این تصمیم ایران باعث شد تا در هفته‌های آینده اعتراض خود را با ارائه این قطعنامه نشان دهیم.

این مقام ارشد فرانسوی همچنین اعلام کرد: تروئیکای اروپایی تصمیم دارد جمعه هفته جاری علیه این تصمیم ایران در نشستی رأی دهد تا ایران بلافاصله مجوز ورود بازرسان را بدهد.

این اظهارات که بدون اشاره به چرایی آن مطرح ‌می شود به بهانه یک نگرانی عمیق از سوی اروپایی ها نام برده می‌شود؛ اخیرا سه قدرت اروپایی که همگی از طرف‌های توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ هستند، با توزیع پیش نویس قطعنامه‌ای در نشست وین، نگرانی جدی خود را در مورد کاهش شفافیت ایران ابزار کرده و از این کشور خواسته اند گام‌های خود را به عقب برگرداند.

تهران در صورت تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام چه واکنشی نشان می‌دهد؟

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: اصل دعوت از ایران برای گفت‌وگو خوب و مناسب است، اما چنین دعوتی با تهدید به ارائه قطعنامه غیرمنصفانه از سوی شورای حکام آژانس در روز‌های آینده همخوانی ندارد. در این میان، یک سری مسائل کامل اشتباه است.

کارشناسان معتقدند که ارائه چنین قطعنامه‌ای هرگونه امکان بهره‌گیری از ظرفیت دیپلماسی برای دستیابی به توافق در خصوص برجام را به محاق می‌برد. این گونه رفتار‌ها از نظر کارشناسان تداوم راهبرد فشار حداکثری ترامپ و رونمایی از نیت ستیزه‌جویانه دولت جدید آمریکا در برابر ایران و نقض آشکار وعده‌های دولت بایدن محسوب می‌شود.

با این حال اما ایران طبق موعد مقرر اراده جدی خود را برای اجرای قانون اقدام راهبردی به نمایش گذاشت و اعلام کرد که تنها در صورت لغو تحریم‌ها، تدابیر جبرانی تحت برجام برگشت پذیر خواهد بود. به نظر صاحب نظران بعد از این هم رویکرد ایران مانند همیشه است و از حق خود کوتاه نمی‌آید.

 سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه هم در نشست خبری دوشنبه دهم اسفند خود  با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی گفت که  دیپلماسی یک واژه نیست یک مفهوم است. شما نمی‌توانید با اسم دیپلماسی جنگ کرده و سیاست‌های فشار حداکثری دولت قبلی را علیه ملت ایران ادامه دهید. شما نمی‌توانید به اسم دیپلماسی نزدیک به دو ماه تمام مسیر‌های ارسال دارو و غذا به ایران را مثل دولت قبلی مسدود کنید. شما نمی‌توانید به نام دیپلماسی همان گردنکشی‌های دولت قبلی را در زرورق بپیچید و به کشوری اهدا کنید.

تهران در صورت تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام چه واکنشی نشان می‌دهد؟

او همچنین تاکید کرد که ایران نه تنها مسیر دیپلماسی را باز کرده، بلکه این مسیر را روشن کرده و سه قدم ساده را برای آن‌ها اعلام کرده است: اعلام برای بازگشت به آن چیزی که خودتان امضا کردید و تعهدات خودتان، برداشتن موثر تحریم‌ها در وسط فراگیری بیماری خانمانسوز و بعد می‌توانند در کنار جلسه حضور داشته باشند.

در شرایطی که خروجی نشست شورای حکام، قطعنامه‌ای به قول وزیر خارجه کشورمان تخریبی باشد، اروپا و آمریکا باید منتظر واکنش تند تهران باشند.

گزارش از فاطمه زهرا نصراللهی

انتهای پیام/

کوشکی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: تحریم‌ها لغو نخواهد شد/ گروسی ساخته جناح اروپا و آمریکاست

 

کارشناس مسائل بین الملل گفت: پیش بینی می‌کنم که تحریم‌های ایران لغو نخواهد شد، بهتر است که ما فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه دهیم.

محمد صادق کوشکی کارشناس سیاست بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره بیانیه مشترک ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: موضع آژانس در قبال برنامه هسته ای صلح آمیز ایران، تخصصی و فنی نیست بلکه سیاسی است. باید توجه داشت که گروسی ساخته جناح اروپا و آمریکاست و توافق تهران با گروسی از اول غلط بود.

کارشناس سیاست بین الملل ادامه داد: اروپا و آمریکا همواره به دنبال این بودند که نظارت‌ها بر برنامه هسته ای کشورمان پابرجا بماند. آن‌ها می‌خواهند که حذف نظارت‌های پروتکل الحاقی را با خشونت زیاد جواب دهند، بنابراین با صدور قطعنامه‌های شدیدالحن می‌خواهند که ایران را مجبور به بازگشت به نظام بازرسی پروتکل الحاقی کنند.

وی با تاکید بر اینکه در صحنه سیاست، توافقی که انجام می‌شود مهم است و فقط گفتار‌ها اهمیتی ندارد، گفت: رفتار منطقی این است که به دنبال حق خودمان باشیم و به حرف‌ها اعتنا نکنیم و بدانیم که از طرف آمریکا و اروپا بحثی به نام وفای به عهد وجود ندارد. بر این اساس پیش بینی می‌کنم که تحریم‌ها لغو نخواهد شد پس بهتر است که ما فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه دهیم.

انتهای پیام/

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد