روش های مختلفی برای پاکسازی صورت وجود دارد که علاوه بر لایه سطحی، به لایه های عمقی پوست نیز آسیب می رساند. این روش ها معمولاً تهاجمی بوده و با استفاده از مواد و روش های غیر طبیعی انجام می شود. از طرفی پاکسازی پوست با روغن های طبیعی روشی است که سابقه هزاران ساله دارد. این روش نیز توسط محققان بزرگ مورد بررسی و تایید قرار گرفته است. در اینجا به شما آموزش می دهیم که بر اساس نیاز پوست خود باید از کدام روش طبیعی پاکسازی پوست پیروی کنید. اما آیا می دانید که قبل از آن باید پوست را با روغن تمیز کنید؟

 

چرا باید پوست خود را لایه برداری کنید؟
پاکسازی پوست با روغن های طبیعی فواید زیادی برای پوست دارد. مهمترین این مزایا عبارتند از:
کنترل چربی پوست
برخی افراد فکر می کنند که روغن های طبیعی به دلیل ماهیت و بافت ضخیم، پوست را چرب تر می کنند اما این درست نیست. روغن های طبیعی، اگر به درستی استفاده شوند، چربی پوست یا سبوم را کنترل می کنند سبوم یک ماده روغنی است که توسط غدد پوست تولید می شود و اگر بیش از حد تولید شود، می تواند پوست شما را مسدود کند. برخی از روغن های طبیعی توانایی کنترل تولید سبوم را دارند.
 
پاکسازی عمیق منافذ پوست
روش پاکسازی عمیق پوست
هوا و انواع ذرات روی پوست مدام منافذ پوست را می بندد. در این شرایط عوارضی مانند جوش سرسیاه و سرسفید ایجاد می شود. یکی از فواید روغن های طبیعی پاکسازی این منافذ و روشن شدن پوست است.
ذرات ناخواسته را از روی پوست پاک کنید
آلودگی های محیطی، سبوم اضافی و آرایش روی پوست جمع شده و لایه ای غیر ضروری را تشکیل می دهند. یکی از امکانات روغن های طبیعی حل کردنو حذف این مواد است. به همین دلیل است که بیشتر محصولات آرایشی حاوی روغن هستند.
 
پاکسازی عمیق پوست بدون ایجاد حساسیت
پاک کننده های شیمیایی می توانند پوست شما را تحریک کنند، آن را بیش از حد خشک کنند و در نهایت باعث شوند پس از شستن پوست، روغن بیشتری تولید کند. از سوی دیگر، پاکسازی با روغن‌ها می‌تواند به تعادل روان‌کاری پوست و گردش خون کمک کند.
 
محافظت از فواید پوست
استفاده از روغن به جای صابون یا پاک کننده های شیمیایی می تواند به محافظت از لایه چربی طبیعی پوست و باکتری های خوب موجود در آن کمک کند.
 
پاکسازی پوست خشک
برای پاکسازی پوست خشک باید از روغنی با رطوبت بالا استفاده کرد. بهترین روغن های پاک کننده برای پوست خشک عبارتند از:
 
روغن آووکادو
این روغن منبع عالی آنتی اکسیدان ها، اسیدهای چرب ضروری، مواد معدنی و ویتامین ها است. آنتی اکسیدان ها و عوامل ضد التهابی موجود در روغن آووکادو به نرم، سفت و لطافت پوست شما کمک می کند. این روغن پوست های حساس را تسکین می دهد، پوست های خشک را آبرسانی می کند، پوست آسیب دیده در اثر اشعه ماوراء بنفش را التیام می بخشد و پوست ترک خورده را التیام می بخشد.
 
روغن بادام شیرین
پاکسازی پوست با روغن بادام شیرین
پوست خشک بیشتر مستعد چین و چروک و به طور کلی علائم ناهموار پیری است. روغن بادام از جمله محصولاتی است که این بیماری خشکی پوست را درمان می کند. روغن بادام سرشار از ویتامین A است. ویتامین A نقش مهمی در جلوگیری از پیری زودرس دارد. همچنین امگا 3 موجود در این روغن خشکی پوست را از بین می برد. ویتامین E یکی دیگر از مواد موجود در روغن بادام با کیفیت خوب است. ویتامین E نقش مهمی در خشکی پوست دارد. این عنصر یک آنتی اکسیدان قوی است که روند پیری پوست را کند می کند. روغن بادام شیرین یک راه عالی برای پاکسازی پوست خشک است زیرا درخشندگی ملایمی دارد. این روغن با نفوذ عمیق به پوست، آلودگی ها را از بین می برد و در عین حال رطوبت لازم را نیز تامین می کند.
 
توجه داشته باشید که اگر پوست شما تحت تاثیر باکتری قرار نگرفت می توانید از این روغن استفاده کنید. در غیر این صورت قبل از توسعه محصول با کارشناسان ما تماس بگیرید.
 
پوست چرب را تمیز می کند
پوست چرب را نمی توان با روغن شست زیرا خود به خود سبوم اضافی تولید می کند. به عنوان مثال روغن نارگیل برای پوست های چرب مناسب نیست. در اینجا بهترین روغن ها برای پاکسازی پوست های چرب آورده شده است.
 
روغن هسته انار
پوست های چرب مستعد آکنه و جوش هستند. در واقع سبوم یا چربی اضافی در منافذ پوست جمع می شود و همراه با آلودگی به جوش های ناخوشایند تبدیل می شود. برای تمیز کردن پوست چرب باید از روغنی استفاده کنید که چربی پوست را تنظیم کند. روغن هسته انار این قابلیت را دارد. علاوه بر این، این روغن سرشار از اسید لینولئیک است. اسید لینولئیک در پوست های چرب کمتر از سایر انواع پوست است. نزدیک شدن به این عنصر برای پوست های چرب مانند درمان جوش و آکنه است. روغن هسته انار همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است که منافذ پوست چرب را از انواع آلودگی ها و چربی های انباشته شده پاک می کند.
 
روغن چوب چای
روغن درخت چای یک راه حل طبیعی برای پوست های چرب و مستعد آکنه است. این روغن به خوبی چربی پوست را تنظیم می کند و پاکسازی عمیق منافذ پوست را انجام می دهد. روغن درخت چای علاوه بر پاکسازی، آکنه و انواع جوش های پوستی را از بین می برد.
 
پاکسازی پوست حساس
تمیز کردن پوست حساس با هیچ ماده ای امکان پذیر نیست. بنابراین، بهترین روغن برای تمیز کردن پوست های حساس، موارد زیر است:
 
روغن جوجوبا
این روغن غیر کومدون زا است. یعنی حتی اگر روغن جوجوبا از یک منبع گیاهی استخراج می شود، ترکیب و ساختار سلولی آن شبیه به روغن پوست یا سبومی است که بدن شما به طور طبیعی تولید می کند. بنابراین پوست شما نمی تواند تفاوت بین روغن جوجوبا و سبوم خود را تشخیص دهد و واکنش آلرژیک نخواهد داشت. این ویژگی روغن جوجوبا را با پوست های حساس سازگار می کند. در نتیجه استفاده از این محصول علاوه بر پاکسازی منافذ پوست از آلودگی باعث تقویت و آبرسانی آن می شود. https://fatemehhabashi.com/