جوملا، دروپال و وردپرس سه نمونه از بهترین سیستم های مدیریت محتوا به حساب می آیند که هر کدام از آن ها توانسته اند امکانات و ویژگی های مختلفی را به خود اختصاص دهند. حالا سوالی که برای کاربران به وجود می آید این بوده که برای راه اندازی یک سایت کدام گزینه مناسب تر است. در ادامه به مقایسه جوملا، دروپال و وردپرس خواهیم پرداخت تا راحت تر بتوانید برای انتخاب تصمیم گیری کنید. همراه ما باشید.

بین جوملا، دروپال و وردپرس چه نقاط اشتراکی وجود دارند؟

بین سه سیستم مدیریت محتوا، نقاط اشتراکی وجود دارند که در ادامه آن ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

·       هر سه سیستم ذکر شده به صورت اوپن سورس طراحی شده اند و رایگان هستند.

·       در هر سه آن ها این امکان وجود دارد که دستورالعمل ها را به زبان فارسی ترجمه کرد.

·       در این سیستم افزونه هایی به کار گرفته شده اند که از این قابلیت برخوردار هستند تا سئوی یک سایت را بالا ببرند.

·       زبان برنامه نویسی هر سه مورد php است.

·       هر سه سیستم برای اینکه دیتابیس ها را مدیریت کنند از mysql استفاده می کنند.

·       هر سه مورد قالب های مختلفی را به خود اختصاص داده اند که برای طراحی سایت مورد استفاده قرار می گیرند؛ علاوه بر این با کمک افزونه ها کاربران می توانند از امکانات متعددی بهره ببرند.

امنیت سیستم کدام بهتر است؟

همانطور که می دانید مبحث امنیتی بسیار پراهمیت است. اگر بخواهیم به طور کلی هر سه cms را مورد مقایسه قرار دهیم، می توانیم اینطور بیان کنیم که هر سه مورد از امنیت نسبتا بالایی برخوردار هستند. همچنین اگر خود شما نیز امنیت را رعایت کنید، هر سه سیستم غیر قابل نفوذ خواهند بود. همچنین به روزرسانی های متعددی برای هر سه سیستم ارائه می شوند که همین موضوع امنیت را روز به روز افزایش می دهند. به همین علت نمی توانیم یکی را بر دیگری ارجح بدانیم.

مقایسه بومی سازی در جوملا، دروپال و وردپرس

در وردپرس فرایند فارسی سازی به خوبی انجام شده و نیازهای شما را به راحتی برآورده خواهند کرد. همچنین قالب های فارسی بسیار زیادی وجود دارند که کاربران می توانند از آن ها بهره زیادی را ببرند. جوملا نیز تمامی امکانات فارسی و راست چین هستند. دروپال نیز به خوبی فارسی سازی شده است. این رقابت نیز برنده ندارد؛ چرا که استفاده از هر سه سیستم برای شما کاملا راحت خواهد بود.

سئو و بهینه سازی سایت

همانطور که می دانید سئو برای بهینه سازی یک سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. هر کدام از این سیستم ها افزونه هایی دارند که می توانند به سایت شما کمک کنند سئوی بهتری داشته باشند و نتایج بهتری را نیز در گوگل کسب کنند. ولی به طور کلی گوگل نسبت به سایت هایی که با وردپرس طراحی شده اند، توجه بیشتری را دارد. پس می توانیم بگوییم که از این نظر وردپرس برتری بیشتری دارد.

پشتیبانی

یکی دیگر از موارد مهم در رابطه با مقایسه جوملا، دروپال و وردپرس پشتیبانی است. وردپرس بهترین پشتیبانی ها را در اختیار کاربران قرار می دهد. جوملا نیز از انجمن های آنلاین تشکیل شده است و به کاربران کمک می کند. ولی اگر اولین بار است که یک سایت را راه اندازی می کنید، وردپرس گزینه بهتری است؛ چرا که امکانات بیشتری را دارد. دروپال نیز از پشتیبانی خوبی برخوردار است ولی به اندازه جوملا و وردپرس قدرتمند نیست .

https://intitr.net/1400/05/19/%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%87%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d8%ac%d9%88%d9%85%d9%84%d8%a7/

جمع بندی

در این مطلب به مقایسه جوملا، دروپال و وردپرس پرداختیم. هر چه گزینه در بین بهترین سیستم های مدیریت محتوا جای می گیرند که می توانند امکانات متعددی را برای سایت شما به همراه داشته باشند. به طور کلی این سیستم بسیار شبیه به هم هستند فقط در برخی گزینه ها نسبت به یک دیگر برتری های بسیار جزئی دارند ولی با این وجود با انتخاب هر کدام از آن ها می توانید سایتتان را در بهترین شکل راه اندازی کنید.